Gdzie mogę kupić Atarax tanio w Polsce?

Atarax 25 mg

Główny składnik czynny leku Atarax, dwuwodny chlorowodorek hydroksyzyny, jest pochodną difenylometanu. Lek nie jest chemicznie związany z fenotiazyną, rezerpiną, meprobamatem lub benzodiazepiną. Nie jest środkiem depresyjnym OUN, ale może hamować aktywność niektórych obszarów w obszarze podkorowym.

Ma działanie przeciwhistaminowe i rozszerzające oskrzela. W normalnych dawkach terapeutycznych lek nie ma wpływu na czynność wydzielniczą i kwasotwórczą żołądka. Jest skuteczny w leczeniu swędzenia w różnych alergicznych zapaleniach skóry, pokrzywce i egzemie. Czas działania przeciwhistaminowego leku wydłuża się do 96 godzin w przypadku upośledzonej czynności wątroby.

Kup Atarax

Gdzie mogę kupić Atarax bez recepty?

W Euro-Atarax.com można kupić wysokiej jakości produkt w 25 mg i 10 mg mocy.

Aby zamówić Atarax online, kliknij na przycisk “Kup teraz” w górnej części strony internetowej. Zostaniesz wtedy przekierowany na stronę naszej partnerskiej apteki.

Zakup bez recepty jest dostępny dla naszych klientów. Mamy nadzieję, że wiesz, dlaczego musisz stosować ten lek. A jeśli nie wiesz, przeczytaj informacje na naszej stronie internetowej. W każdym przypadku możesz zwrócić się z pytaniami do kompetentnych operatorów naszego zespołu wsparcia technicznego.

Ludzie, którzy kupują Atarax w zwykłej aptece napotykają wiele trudności. Dlatego większość ludzi woli kupić lek online.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ apteki internetowe mają wiele istotnych zalet:

  • Niska cena;
  • Jakość leku w aptece internetowej nie różni się od tej w zwykłej aptece;
  • Nie ma potrzeby uzyskiwania recepty od lekarza;
  • Wygodna i szybka dostawa;
  • Pełna anonimowość;
  • Znaczna oszczędność czasu.

Wszystkie powyższe pozycje można znaleźć w Euro-Atarax.

Niska cena Atarax w Polsce

Nie boimy się powiedzieć, że oferujemy jedną z najniższych cen na Atarax na polskim rynku farmaceutycznym.

U nas znajdziecie Państwo następujące ceny:

  • Lek Atarax 25 mg jest dostępny w cenie od 31,45 do 124,53 euro (w opakowaniach od 60 do 360 tabletek);
  • Atarax 10 mg – cena od 26,57 € do 106,80 € (dostępny w opakowaniach od 60 do 360 tabletek).

W zwykłej aptece cena leku Atarax zaczyna się od 85 €.

Ogólne informacje o Atarax

Atarax ma działanie przeciwskurczowe, sympatykolityczne i łagodnie przeciwbólowe.
Lek wydłuża całkowity czas snu, zmniejsza liczbę i czas trwania przebudzeń nocnych, obniża napięcie mięśniowe i nie powoduje zaburzeń pamięci.

Lek dostaje się do krwiobiegu szybko po wchłonięciu z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie w osoczu obserwuje się po dwóch godzinach od podania doustnego. Przy wielokrotnym podawaniu stężenie leku wzrasta o 30%. Biodostępność leku wynosi do 80% przy podawaniu doustnym.

Hydroksyzyna jest rozprowadzana po całym organizmie z przewagą kumulacji w tkankach. Gilroksazyna przekracza barierę krew-mózg i barierę łożyskową, kumulując się do wysokich stężeń w tkankach płodu.

Hydroksyzyna jest metabolizowana z przewagą ketaryzyny, która ma właściwości antagonisty receptorów histaminowych. Metabolity leku są wydalane w postaci niezmienionej z moczem.

U pacjentów w podeszłym wieku, z zaburzeniami czynności wątroby i nerek, podczas stosowania leku obserwuje się zwiększone stężenie metabolitów we krwi, co powoduje konieczność zmniejszenia dawki leku.

Wskazania do stosowania

Lek jest wskazany w objawowym leczeniu zaburzeń lękowych u dorosłych pacjentów oraz jako środek uspokajający w premedykacji przedoperacyjnej. Lek Atarax może być stosowany w objawowym leczeniu świądu. Hydroksyzyna na sen.

Sposób użycia


Lek Atarax jest podawany doustnie. W leczeniu lęku zaleca się stosowanie dawki 0,05 g leku na dobę. W przypadkach silnego niepokoju dawkę można zwiększyć do 0,3 g na dobę.

W premedykacji przed zabiegiem operacyjnym zaleca się 0,05-0,2 g leku na godzinę przed zabiegiem; dodatkowe 0,05 g można podać wieczorem przed znieczuleniem.

W objawowym leczeniu świądu zaleca się stosowanie dawki początkowej 0,025 g; w razie konieczności dawkę można zwiększyć do 0,025 g trzy do czterech razy na dobę. Maksymalna dawka jednorazowa nie powinna być większa niż 0,2 g, a maksymalna dawka dobowa nie powinna być większa niż 0,3 g.

W objawowym leczeniu świądu u dzieci w wieku 3-6 lat zaleca się stosowanie dawki 0,001-0,0025 g/kg masy ciała dziecka na dobę. W premedykacji zaleca się dawkę 0,001 g/kg masy ciała dziecka na godzinę przed zabiegiem.

Dawka leku jest dostosowywana indywidualnie i zależy w dużej mierze od odpowiedzi pacjenta na leczenie.
U pacjentów w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek zaleca się stosowanie mniejszej dawki dobowej.

Skutki uboczne

Wszystkie możliwe działania niepożądane leku Atarax są obserwowane w związku z jego działaniem na OUN w postaci depresji czynności lub paradoksalnego pobudzenia, działania przeciwcholinergicznego lub możliwej nadwrażliwości.

Wpływ na układ sercowo-naczyniowy może obejmować, w rzadkich przypadkach, zwiększenie częstości akcji serca, zmniejszenie ciśnienia krwi.
Mogą wystąpić przemijające zaburzenia widzenia i zaburzenia akomodacji.

Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego często obejmują suchość w jamie ustnej, rzadziej nudności, wymioty, zaburzenia perystaltyki jelit z rozwojem zaparć.

Układ odpornościowy może często wykazywać nadwrażliwość, w rzadkich przypadkach może dojść do wstrząsu anafilaktycznego.

Zaburzenia ogólne podczas stosowania leku Atarax obejmują ogólne osłabienie, nasilenie zmęczenia, podwyższenie temperatury ciała do temperatury podgorączkowej.

Przeciwwskazania

Podawanie produktu leczniczego jest przeciwwskazane w przypadku nadwrażliwości na którąkolwiek substancję wchodzącą w skład preparatu, a także na cetyryzynę oraz preparaty zawierające piperazynę, aminofilinę, etylenodiaminę lub ich pochodne. Przepisywanie i podawanie leku jest przeciwwskazane w porfirii.

Zawartość laktozy w produkcie leczniczym Atarax wyklucza jego stosowanie u pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Atarax w ciąży

Lek wykazuje toksyczność reprodukcyjną, przekracza barierę łożyskową i gromadzi się w wysokich stężeniach w tkankach płodu. Jeżeli lek jest przyjmowany przez matkę w czasie ciąży, po urodzeniu u dziecka może wystąpić obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, osłabienie aktywności ruchowej, drgawki kloniczne, objawy depresji OUN.

W związku z powyższym stosowanie leku Atarax jest przeciwwskazane w okresie ciąży i karmienia piersią. Jeśli konieczne jest podanie leku w okresie karmienia piersią, należy przerwać karmienie piersią.

Interakcje leków

Działanie leku nasila się przy jednoczesnym podawaniu z lekami hamującymi czynność OUN lub o właściwościach przeciwcholinergicznych. Jeśli konieczne jest jednoczesne stosowanie leków, ich dawki powinny być dobierane indywidualnie.
Obserwowano nasilenie działania leku Atarax podczas spożywania alkoholu.
Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z lekami należącymi do grupy inhibitorów MAO i cholinoblokerów. Atarax zmniejsza działanie presyjne epinefryny i działanie przeciwdrgawkowe fenytoiny, ogranicza działanie inhibitorów cholinoesterazy i betahistyny.

Jednoczesne stosowanie cymetydyny zwiększa stężenie hydroksyzyny w osoczu i zmniejsza stężenie jej metabolitów.
Lek Atarax zaburza metabolizm leków, które są substratami difosforanu urydyny i glukuronylotransferazy.

Przedawkowanie

Przedawkowanie leku powoduje nasilenie działania antycholinergicznego, zmiany w czynności OUN w postaci depresji lub paradoksalnego pobudzenia.

Znaczne przedawkowanie leku objawia się nudnościami, wymiotami, zwiększeniem częstości akcji serca i temperatury ciała, wzmożoną sennością, nieregularnymi odruchami źrenicznymi, drżeniem, omamami, zaburzeniami świadomości, depresją oddechową, drgawkami tonicznymi i klonicznymi, obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi, rozwojem zaburzeń rytmu serca.
Może wystąpić zapaść krążeniowo-oddechowa lub śpiączka.

Warunki przechowywania

Produkt należy przechowywać w suchym, ciemnym miejscu, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza. Okres trwałości produktu wynosi maksymalnie 5 lat.

Porady ekspertów

Nie należy rozpoczynać lub kontynuować przyjmowania tabletek hydroksyzyny, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na hydroksyzynę lub którykolwiek z pozostałych składników tabletki hydroksyzyny.

Lek może powodować senność lub zawroty głowy. Nie należy przyjmować hydroksyzyny z innymi lekami, które powodują senność, takimi jak inne leki przeciwhistaminowe, przeciwbólowe lub nasenne, a także z alkoholem.

Należy przerwać stosowanie hydroksyzyny i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek poważne działania niepożądane, takie jak drżenie, dezorientacja, drgawki lub niespokojne ruchy mięśni oczu, języka, szczęki lub szyi.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, nie powinna stosować hydroksyzyny bez powiadomienia lekarza.