Kde si mohu koupit Atarax levně v České republice?

Atarax 25 mg

Hlavní účinná látka přípravku Atarax, hydroxyzin dihydrochlorid, je derivátem difenylmethanu. Přípravek není chemicky příbuzný fenothiazinu, reserpinu, meprobamátu ani benzodiazepinu. Nepůsobí tlumivě na CNS, ale může tlumit aktivitu určitých oblastí v podkorové oblasti.

Má antihistaminické a bronchodilatační účinky. Při běžných terapeutických dávkách nemá lék žádný vliv na sekreční a kyselinotvornou funkci žaludku. Je účinný při léčbě svědění u různých alergických dermatitid, kopřivky a ekzémů. Doba trvání antihistaminového účinku přípravku se v případě poruchy funkce jater prodlužuje až na 96 hodin.

Koupit Atarax

Kde si mohu koupit Atarax bez lékařského předpisu?

Na Euro-Atarax.com si můžete koupit kvalitní produkt v síle 25 mg a 10 mg.

Chcete-li si Atarax objednat online, klikněte na tlačítko “Koupit nyní” v horní části webových stránek. Poté budete přesměrováni na webové stránky naší partnerské lékárny.

Pro naše zákazníky je k dispozici nákup přes pult. Doufáme, že víte, proč je třeba tento přípravek užívat. A pokud nevíte, přečtěte si informace na našich webových stránkách. V každém případě se můžete obrátit s dotazy na kompetentní pracovníky našeho týmu podpory.

Lidé, kteří si Atarax koupí v běžné lékárně, se setkávají s mnoha obtížemi. Proto většina lidí dává přednost nákupu léku online.

To není překvapivé, protože online lékárny mají řadu důležitých výhod:

  • Nízká cena;
  • Kvalita léků v online lékárně se neliší od kvality léků v běžné lékárně;
  • Není třeba mít předpis od lékaře;
  • Pohodlné a rychlé dodání;
  • Naprostá anonymita;
  • Výrazná úspora času.

Všechny výše uvedené položky najdete u společnosti Euro-Atarax.

Nízká cena Ataraxu Česká republika

Nebojíme se říci, že nabízíme jednu z nejnižších cen Ataraxu na českém farmaceutickém trhu.

U nás najdete následující ceny:

  • Atarax 25 mg je k dostání za cenu od 31,45 do 124,53 EUR (v krabičkách po 60 až 360 tabletách);
  • Atarax 10 mg – cena od 26,57 € do 106,80 € (dostupné v krabičkách po 60 až 360 tabletách).

V běžné lékárně začíná cena Ataraxu na 85 €.

Obecné informace o přípravku Atarax

Atarax má protikřečové, sympatolytické a mírné analgetické účinky.
Lék prodlužuje celkovou dobu spánku, snižuje počet a délku nočních probuzení, snižuje svalový tonus a nezpůsobuje poruchy paměti.

Lék se po vstřebání z gastrointestinálního traktu rychle dostává do krevního oběhu. Maximální plazmatická koncentrace je pozorována dvě hodiny po perorálním podání. Při opakovaném podávání se koncentrace léčiva zvyšuje o 30 %. Biologická dostupnost léku je při perorálním podání až 80 %.

Hydroxyzin je distribuován po celém těle s převažující kumulací v tkáních. Gilroxazin prochází hematoencefalickou a placentární bariérou a kumuluje se ve vysokých koncentracích v tkáních plodu.

Hydroxazin se metabolizuje s převažující tvorbou ketarizinu, který má vlastnosti antagonisty histaminových receptorů. Metabolity léčiva se vylučují močí v nezměněné podobě.

U starších pacientů s poruchou funkce jater a ledvin se při užívání léku pozorují zvýšené hladiny metabolitů v krvi, což vyžaduje snížení dávky léku.

Indikace k použití

Přípravek je indikován k symptomatické léčbě úzkostných poruch u dospělých pacientů a jako sedativum pro předoperační premedikaci. Atarax lze použít k symptomatické léčbě pruritu. Hydroxyzin na spaní.

Atarax se podává perorálně. K léčbě úzkosti se doporučuje dávka 0,05 g přípravku denně. V případě silné úzkosti lze dávku zvýšit na 0,3 g denně.

Pro premedikaci před operací se doporučuje podat 0,05-0,2 g přípravku jednu hodinu před operací; dalších 0,05 g lze podat večer před anestezií.

Při symptomatické léčbě pruritu se doporučuje počáteční dávka 0,025 g; v případě potřeby lze dávku zvýšit na 0,025 g třikrát až čtyřikrát denně. Maximální jednotlivá dávka by neměla překročit 0,2 g a maximální denní dávka by neměla překročit 0,3 g.

Pro symptomatickou léčbu pruritu u dětí ve věku 3-6 let se doporučuje dávka 0,001-0,0025 g/kg hmotnosti dítěte denně. Pro premedikaci se doporučuje dávka 0,001 g/kg hmotnosti dítěte jednu hodinu před operací.

Dávka léku se upravuje individuálně a závisí do značné míry na reakci pacienta na léčbu.
U starších pacientů s poruchou funkce jater nebo ledvin se doporučuje nižší denní dávka.

Nežádoucí účinky

Všechny možné nežádoucí účinky přípravku Atarax jsou pozorovány v důsledku jeho působení na CNS v podobě funkční deprese nebo paradoxní stimulace, antichordinegického účinku nebo možné přecitlivělosti.

Účinky na kardiovaskulární systém mohou ve vzácných případech zahrnovat zvýšení srdeční frekvence, snížení krevního tlaku.
Mohou se vyskytnout přechodné poruchy vidění a poruchy akomodace.

Poruchy gastrointestinálního traktu často zahrnují sucho v ústech, méně často nevolnost, zvracení, střevní peristaltiku s rozvojem zácpy.

Imunitní systém může často vykazovat přecitlivělost; ve vzácných případech může dojít k anafylaktickému šoku.

Celkové poruchy při podávání Ataraxu zahrnují celkovou slabost, zvýšenou únavu, zvýšení tělesné teploty až na teplotu pod bodem mrazu.

Kontraindikace

Podávání léčivého přípravku je kontraindikováno při přecitlivělosti na kteroukoli látku obsaženou v přípravku, stejně jako na cetirizin a přípravky obsahující piperazin, aminofylin, ethylendiamin nebo jejich deriváty. Předepisování a podávání přípravku je kontraindikováno u porfyrie.

Obsah laktózy v přípravku Atarax vylučuje jeho použití u pacientů s dědičnou intolerancí galaktózy, Lappovým deficitem laktázy nebo malabsorpcí glukózy a galaktózy.

Atarax v těhotenství

Lék je reprodukčně toxický, prochází placentární bariérou a kumuluje se ve vysokých koncentracích v tkáni plodu. Pokud lék užívá matka během těhotenství, může dítě po porodu trpět sníženým krevním tlakem, poruchou motorické aktivity, klonickými křečemi, příznaky deprese CNS.

Vzhledem k výše uvedenému je Atarax kontraindikován během těhotenství a kojení. Pokud je podávání během kojení nezbytné, je třeba kojení přerušit.

Lékové interakce

Účinek léku se zesiluje při současném podávání s léky, které inhibují funkci CNS nebo potlačují anticholinergní vlastnosti. Pokud je společné podávání nezbytné, měly by být dávky léků voleny individuálně.
Bylo pozorováno zvýšení účinku přípravku Atarax s alkoholem.
Současné užívání s léky patřícími do skupiny inhibitorů MAO a cholinoblokátorů se nedoporučuje. Atarax snižuje tlakový účinek adrenalinu a antikonvulzivní aktivitu fenytoinu, omezuje účinek inhibitorů cholinesterázy a betahistinu.

Současné užívání cimetidinu zvyšuje plazmatické koncentrace hydroxyzinu a snižuje koncentrace metabolitů.
Atarax zasahuje do metabolismu léčiv, která jsou substráty uridindifosfátu a glukuronyltransferázy.

Předávkování

Předávkování přípravkem vede ke zvýšenému anticholinergnímu účinku, změnám funkce CNS v podobě deprese nebo paradoxní stimulace.

Výrazné předávkování přípravkem se projevuje nevolností, zvracením, zvýšenou srdeční frekvencí a tělesnou teplotou, zvýšenou ospalostí, nepravidelnými zornicovými reflexy, třesem, halucinacemi, poruchami vědomí, útlumem dýchání, tonickými a klonickými křečemi, snížením krevního tlaku, rozvojem srdečních arytmií.
Může dojít ke kardiorespiračnímu kolapsu nebo kómatu.

Podmínky skladování

Výrobek skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 25 stupňů Celsia. Doba skladování výrobku je maximálně 5 let.

Odborné poradenství

Nezačínejte nebo nepokračujte v užívání tablet hydroxyzinu, jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na hydroxyzin nebo na kteroukoli další složku tablet hydroxyzinu.

Přípravek může způsobit ospalost nebo závratě. Neužívejte hydroxyzin s jinými léky, které způsobují ospalost, jako jsou jiná antihistaminika, léky proti bolesti nebo na spaní nebo alkohol.

Pokud se u Vás vyskytnou závažné nežádoucí účinky, jako je třes, zmatenost, křeče nebo neklidné pohyby svalů očí, jazyka, čelisti nebo krku, přestaňte hydroxyzin užívat a okamžitě kontaktujte svého lékaře.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, neužívejte hydroxyzin, aniž byste o tom informovala svého lékaře.